Warsztaty z książką "Fotografia dla dzieci"
Warsztaty z książką "Fotografia dla dzieci", autor Marcin Butryn

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęłam cykl spotkań autorskich i warsztatów z książką "Fotografia dla dzieci".

Spotkania obejmują prezentację, na której opowiadam o historii fotografii i pracy fotografa. Dzieci są aktywnymi uczestnikami. Witają się z psem Franciszkiem, który jest zawsze razem ze mną. Później rozmawiamy o tym kto kiedykolwiek robił zdjęcia, jaki jest mój ulubiony aparat, jakie zdjęcia dzieci chcą robić w przyszłości. Przenosimy się do czasów sprzed wynalezienia fotografii i artysta maluje księżniczkę (chętne dzieci). Oglądamy takie przedmioty jak: lustro, statyw, aparat, blenda, lampa fotograficzna, obiektyw, filtry i inne... Wyobrażamy sobie, że jesteśmy w lesie i chcemy z ukrycia zrobić zdjęcie, wtedy chętna osoba przebiera się w kamuflaż! Jest dużo śmiechu, jest energia i dużo dzieci po prezentacji postanawia kontynuować swoją przygodę z fotografią!

Udało mi się zrealizować również warsztaty plastyczne w dwóch tematach: Notan oraz Camera Obscura. Pierwsze warsztaty przybliżyły dzieciom pojęcia takie jak: symetria i asymetria, kontrast, negatyw i pozytyw. Na koniec zajęć powstały piękne czarno-białe prace. Do ich wykonania potrzebne były białe i czarne kartki, nożyczki i klej! Warsztaty, na których robimy Camery Obscury są pewnym wyzwaniem, jednak efekt końcowy tak bardzo podoba się dzieciom, że warto je realizować. Dzieci wychodzą z warsztatów ze swoimi Camerami i od razu zaczynają obserwować przez nie świat. To na pewno zostanie w ich pamięci na długo.

Na Warsztatach Kultury w Lublinie pokazałam również zdjęcia zrobione wcześniej na moją prośbę przez uczestników warsztatów. Wszyscy dostali dyplomy oraz upominki i byli z siebie bardzo dumni. Na każdym zdjęciu dostrzegliśmy coś ciekawego. Na zakończenie prezentacji podpisywałam dzieciom książki i pozowaliśmy razem do zdjęć... Dzieci mogły zobaczyć profesjonalnego fotografa w pracy.

Zdjęcia "Warsztaty Kultury w Lublinie, autor: Marcin Butryn

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl